داتیس پارتیشن

پارتیشن شیشه ای
پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای دفتر کار

پارتیشن شیشه ای در دهه گذشته برای فضاهای اداری و تجاری محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. در حالی که اندازه متوسط ​​دفتر معمولاً کوچک شده است، استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای محیط را به فضای قابل استفاده بازمی‌گرداند و حس باز بودن را ایجاد می‌کند. یکی از مزایای پارتیشن های شیشه ای که اغلب نادیده گرفته می شود، افزایش اشباع نور طبیعی در عمق فضای کار است.

پارتیشن شیشه ای
پارتیشن شیشه ای

در یک مطالعه در سال ۲۰۱۱ در دانشگاه اورگان مشخص شد که کارمندانی که دید با کیفیت بالاتری از روی میز خود دارند و در معرض نور طبیعی قرار می‌گیرند، ۶.۵ درصد کمتر دچار بیماری می‌شوند. دانشگاه کرنل همچنین مطالعه‌ای را منتشر کرد که نشان داد در مواردی مانند سردرد، خستگی چشم و تاری دید زمانی که کارگران در معرض نور طبیعی قرار می‌گیرند ۸۴ درصد کاهش می‌یابد. در حالی که مزایای استفاده از پارتیشن های شیشه ای در محیط کار آشکار است.

رتبه بندی STC چیست؟

STC مخفف Sound Transmission Class (کلاس انتقال صدا) است. برای اختصار، شما را با تعریف علمی و فرمول های ریاضی که برای اندازه گیری STC استفاده می شود خسته نمی کنم. به زبان ساده، STC اندازه‌گیری می‌کند که یک چیزی چقدر صدای هوا را ضعیف می‌کند. امواج صوتی با ارتعاش مولکول‌های موجود در ماده از طریق «مدیوم‌ها» حرکت می‌کنند. بنابراین، رسانه‌های مختلف امواج صوتی را با سرعت بالاتر یا کمتری نسبت به سایرین هدایت می‌کنند.

محیط های جامد به دلیل نزدیک بودن مولکول هایشان به هم، صدا را با سرعت بیشتری هدایت می کنند. محیط هایی مانند گازها به دلیل دورتر بودن مولکول هایشان صدا را با سرعت کمتری هدایت می کنند.

هنگام تجزیه و تحلیل عملکرد STC سیستم‌های پارتیشن شیشه ای ، ابتدا باید به اجزای اصلی همه سیستم‌ها بدون توجه به سازنده، اکستروژن‌های آلومینیومی، قاب‌های درب آلومینیومی، درها و سخت‌افزار و پانل‌های شیشه‌ای نگاه کنیم. اکستروژن های آلومینیومی / قاب درها و پانل های شیشه ای همه از یک نوع “مدیوم” تولید می شوند. به این معنی که همه آنها محیط های جامد با مولکول هایشان نزدیک به هم هستند. بنابراین، هر یک از این مدیوم ها امواج صوتی را تقریباً با سرعت یکسان منتقل می کنند. بنابراین چگونه می توانیم عملکرد پیشرفته STC را در مجموعه های دیوار شیشه ای بررسی کنیم؟

حقایق و بزرگنمایی ها ها در مورد STC

بسیاری از تولیدکنندگان اعلام می‌کنند که مجموعه‌های دیواری آن‌ها دارای رتبه‌بندی STC 36 هستند. در حالی که می‌توان با یک مجموعه پارتیشن شیشه ای به رتبه STC 36 دست یافت، به سادگی قرار دادن شیشه سکوریت ۱۰ میلی متری در اکستروژن‌های آلومینیومی نیست.

هنگامی که پانل های شیشه ای میلی متری ایزوله آزمایش می شوند، معمولاً مطابق با ASTM E90، می توانند به رتبه STC 36 دست یابند. با این حال، هنگامی که پانل شیشه ای میلی متری در یک مجموعه دیوار قابل جداسازی نصب می شود، مسیرهای صوتی ایجاد می شود. محفظه های هوا در کانال های اکستروژن آلومینیومی وجود دارد.

بزرگترین نشت صدا، مانند هر پارتیشن دیگری، مجموعه درب است. از آنجایی که همه اجزا با هم جمع می شوند تا دیوار تکمیل شده را تشکیل دهند، رتبه بندی STC “مجموعه” به شدت پایین تر از رتبه بندی اعلام شده STC 36 پانل شیشه ای خواهد بود. پانل شیشه ای به تنهایی امتیاز STC اصلی خود را حفظ می کند، با این حال، مونتاژ دیوار کامل شده در اکثر سیستم‌های جداشدنی دیوار شیشه‌ای اکنون معمولاً در رتبه‌بندی STC پایین تا اواسط رتبه ۲۰ آزمایش می‌شود. بنابراین، چگونه می‌توانیم از مزایایی که پارتیشن‌های شیشه‌ای ارائه می‌کنند و در عین حال رتبه‌بندی STC بالاتری ارائه می‌کنند، استفاده کنیم؟

دستیابی به هدف STC در پارتیشن شیشه ای قابل جداسازی

برای دستیابی به رتبه بندی STC بالاتر در مجموعه های پارتیشن های شیشه ای، ابتدا باید اذعان کنیم که اجزای “خارج از قفسه” و آب بندی ضعیف مسیرهای صوتی الزامات را برآورده نمی کند. یکی از اولین گام ها این است که اطمینان حاصل شود که سیستم به گونه ای طراحی شده است که تا حد امکان مسیرهای صوتی را حذف کند. یک مورد دیگر ممکن است استفاده از شیشه های آکوستیک چند لایه باشد. شیشه آکوستیک چند لایه دارای یک لایه پلاستیکی پلی وینیل بوتیرال (“PVB”) است که در بین دو لایه شیشه سکوریت قرار گرفته است.

“PVB” انرژی امواج صوتی را کاهش می دهد (امواج صوتی نمی توانند مولکول های “مدیوم” را به راحتی ارتعاش دهند)، که باعث کاهش قابل توجه نویز می شود. علاوه بر این، ما باید به مجموعه درب بپردازیم. مجدداً، برای دستیابی به رتبه بندی STC برتر، مجموعه های معمولی درب قفسه کار نمی کنند.

اگر عملکرد برتر STC هدف است، با این حال میل به یک درب شیشه ای کامل است، پس شیشه آکوستیک چند لایه ضروری است. چهارچوب درها باید واشر محیطی کامل داشته باشند، باید آب بند قطره ای وجود داشته باشد و همه درها باید دارای بسته کننده باشند.

در صورتی که به طراحی درهای چوبی نیاز داشته باشد، الزامات واشر فول فریم، درزگیرها و درزگیرها یکسان خواهند ماند. از آنجایی که فضای اداری پرمخاطب است، بسیاری از طراحان از مجموعه درب های کشویی استفاده می کنند. برای حفظ عملکرد STC برتر با مجموعه درب کشویی، باید واشر محیطی کامل، درزگیر و درزگیر داشته باشید. هر چیزی کمتر باعث ایجاد مسیرهای صوتی ناخواسته می شود که به طور قابل توجهی عملکرد STC سیستم را کاهش می دهد.

از آنجایی که فضای اداری پرمخاطب است، بسیاری از طراحان از مجموعه درب های کشویی استفاده می کنند. برای حفظ عملکرد STC برتر با مجموعه درب کشویی، باید واشر محیطی کامل، درزگیر و درزگیر داشته باشید. هر چیزی کمتر باعث ایجاد مسیرهای صوتی ناخواسته می شود که به طور قابل توجهی عملکرد STC سیستم را کاهش می دهد.

هنگامی که تصمیم به ترکیب پارتیشن‌های شیشه‌ای جداشدنی گرفته می‌شود، و محدوده هدف STC تعیین می‌شود، بهترین روش درخواست آزمایش آکوستیک مستقل سیستم مشخص‌شده برای اطمینان از عملکرد مطلوب آن خواهد بود.

پارتیشن شیشه ای
پارتیشن شیشه ای

شروع کنیم!

اگر پروژه ای در ذهن دارید یا فقط به دنبال برآورد هزینه پارتیشن شیشه ای سفارشی خود هستید، لطفاً با ما تماس بگیرید یا به ما ایمیل بزنید . از طرف دیگر، می توانید از ماشین حساب شیشه ای کاربر پسند ما استفاده کنید که می تواند هزینه بودجه ای برای پارتیشن های شیشه ای داخلی شما به شما بدهد