پارتیشن دندانپزشکی

 

با پارتیشن دندانپزشکی می توان محل معاینه را از سالن انتظار جدا کرد.این پارتیشن ها می تواند MDF و در دو رنگ ساخته شود که یک طرف آن با رنگ کابینت ها همرنگ باشد. پارتیشن های دوجداره مناسب مطب های دندانپزشکی است. حتی می توان از پارتیشن های شیشه ای هم استفاده کرده تا زیبایی مطب چند برابر بشود. مردم از مراجعه کردن به مطب های دندانپزشکی زیاد خوشحال نخواهند بود. در صورتی که یک فضای گرم و صمیمی در مطب دندانپزشکی حاکم باشد در این صورت می توان امیدوار بود که مردم با شور و اشتیاق بیشتری به مطب مراجعه کنند.

 

 

مبلمان مطب دندانپزشکی باید رنگین و خوشایند باشد تا باعث افزایش روحیه بیماران شود. پارتیشن های شیشه ای باعث خواهد شد تا مطب زیباتر به نظر برسد. زمانی که رنگ آمیزی دیوارها شاد و زنده باشد مردم از آمدن به مطب دندانپزشکی واهمه ای نخواهند داشت. البته هراس و ترس در کودکان چندین برابر بزرگسالان است. اگر مطب دندانپزشکی زیبا و رنگین باشد خوشایندتر خواهد بود. حتی مطب شما در مقایسه با سایر مطب ها خاص خواهد بود و همین می تواند به افزایش درآمد بیشتر شما منجر شود. البته تغییر دکوراسیون مطب دندانپزشکی ممکن است چندین سال طول بکشد.

دکوراسیون و پارتیشن بندی اتاق عکسبرداری اشعه ایکس نسبت به سایر اتاق ها باید با دقت انجام شود تا اشعه ایکس فقط در داخل همان اتاق محصور باشد و لازم است که با سرب کاور شود تا این محصوریت بیشتر باشد.

استفاده از علم زیباشناسی در مطب دندانپزشکی

رنگ بندی در مطب دندانپزشکی بسیار مهم است. رنگ بندی و نورپردازی در ایجاد حس شادی در بیماران نقش بسیار مهمی بازی می کند. توجه کنید که هر چه قدر به زیبایی و رنگ بندی اهمیت بدهید بازهم بیمارانی وجود خواهند داشت که نسبت به مطب دندانپزشکی حساسیت داشته و دوست ندارند که به مطب دندانپزشکی برای درمان دندان های بیمار خود مراجعه کنند. البته مشاهده لوازم دندانپزشکی بیشتر باعث استرس خواهد شد پس بهتر است که این چنین لوازمی را در داخل کابینت و پارتیشن قرار دهید تا با این روش قدری از استرس و اضطراب بیمار کاسته شود. بنابراین دکوراسیون بسیار مهم است و انتقال حس زیبایی و آرامش باید مهم ترین کار دندانپزشک باشد تا بیمار با خیالی راحت و آسوده به مطب بیاید و نسبت به آن استرسی نداشته باشد.

کابینت و بخش بندی

ترکیب رنگ های روشن و تیره باعث می شود که مطب دندانپزشکی زیباتر به نظر برسد. پارتیشن های شیشه ای که با شیشه های سکوریت مجهز شده اند می تواند به زیبایی مطب کمک شایانی کند. حتی می توان در مطب های بزرگ بازی های کودکانه را لحاظ کرد به شرطی که دیوارها آکوستیک باشند. کانتر منشی که برای بیماران نوبت ارائه می کند به زیبایی مطب کمک می کند.

رنگ بندی پارتیشن سلامتی دندانپزشکی

رنگ بندی در ایجاد شور و نشاط در بیماران نقش اساسی ایفا می کند. البته به طور معمول از رنگ سفید در مطب ها استفاده می شود ولی همین رنگ در ترکیب با رنگ ها زرد، کرمی و بنفش و سبز زیبایی خاصی به مطب می دهد.

Print Friendly, PDF & Email

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *