داتیس پارتیشن

پارتیشن سینما
پارتيشن سينما

آنچه در این مقاله می‌خوانید

پارتیشن سینما

اگرچه امروزه سینما از سبد هزینه های خانوادهای ایرانی رخت بر بسته است ولی هنوز هم افرادی هستند که هیجان تماشای فیلم های را در یک محیط نسبتا تاریک داشته باشند. در دوران قدیم تازه عروس و تازه داماد روز بعد از عقد را به تماشای فیلم در سینما اختصاص می دادند ولی امروزه سفرهای خارجی و عمدتا آنتالیا جای تماشای فیلم در سینما را گرفته است.

پارتیشن سینما عمدتا از صندلی هایی تشکیل شده که به صورت ردیفی کنار هم چیده شده اند. در پشت سر تماشاچیان، اتاق نمایش فیلم قرار گرفته که اپراتور نمایش فیلم در این اتاق فیلم را برای تماشاچیان پخش می کند که امروزه قراردهی فیلم از قبل و براساس برنامه ریزی دیجیتالی صورت می گیرد و اپراتوری در اتاق نمایش فیلم قرار ندارد.

مهم ترین پارتیشن سینما در خارج از سالن نمایش قرار دارند. اتاق مدیریت در این فضا قرار دارد و گیشه بلیط نیز در این چنین فضایی قرار دارد و البته بوفه و غرفه های عرضه مواد خوراکی نیز در این چنین فضایی مستقر شده اند.

پارتیشن سینما
پارتیشن سینما

پارتیشن سینما خارج از سالن سینما

در سالن انتظار صندلی هایی برای استراحت تماشاچیان مدنظر گرفته شده است. البته مدیریت سینما می تواند سینما را به پارتیشن های دیگری مجهز کند.

هر چقدر مساحت سینما بزرگ باشد به همان اندازه به پارتیشن های بزرگی نیاز دارد. مدیریت می تواند یک سالن کنفرانس را نیز در سینمای خود مدنظر داشته باشد.

مدیریت می تواند با مدیران سایر سالن های نمایش قرار ملاقات بگذارد و از نظرات و پیشنهادهای آنان جهت ارتقای کمیت و کیفیت خدمات خود استفاده نماید.

در صورتی که سینما در مساحت بزرگی قرار داشته باشد می توان چندین سالن نمایش فیلم را در زمین سینما منظور کرد.

وجود چندین سالن سینما باعث خواهد شد تا تماشاچیان بیشتری به سمت سینما روانه شوند. در این وضعیت، هر یک از فیلم ها در زمان مشخص شده خود به نمایش در می آید. در این حالت ممکن است که فقط یک گیشه برای همه فیلم های موجود بلیط را بفروشد یا این که برای کم کردن تراکم مشتریان می توان از دو و چند گیشه برای فروش بلیط های فیلم استفاده کرد.

باید رمپ هایی برای ورود و خروج ویلچیر معلولین مدنظر گرفته شود. بدین ترتیب معلولان نیز می توانند از فیلم های سینما استفاده کنند.

پارتیشن تفریحی سینما می تواند از چند جهت مورد توجه قرار گیرد. پارتیشن سینما می تواند از بهترین مواد اولیه تهیه و ساخته شود.

صندلی های سینما بعد از عدم استفاده تماشاچی دوباره به حالت عمودی برمی گردد، بدین ترتیب فضای بیشتری جهت تردد در فضای سالن سینما باز خواهد شد.

یک قاب صندلی و پوشش آن را در بر می گیرد. پارتیشن سینما باید از بهترین مواد اولیه تهیه و ساخته شود. پنل های پارتیشن باید ضد رطوبت و ضد حریق باشند. پنل های ضد رطوبت و ضد حریق به طور معمول از بهترین مواد اولیه تهیه می شود. مدیریت سینما می تواند هر سال دکوراسیون و پارتیشن ها را تغییر دهد تا مشتریان و تماشاچیان نیز نسبت به سینما رغبت بیشتری از خود نشان دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می‌خوانید

مقالات مرتبط

دسترسی سریع