داتیس پارتیشن

پارتیشن نظامی
پارتيشن نظامی

آنچه در این مقاله می‌خوانید

پارتیشن نظامی در یک نگاه

پادگان ها و مراکز نظامی پارتیشن های مخصوص به خود را دارند. برای آموزش سربازان سازه هایی کار گذاشته می شود. پارتیشن هایی که گاهی اوقات از فلز ساخته می شوند. سربازان برای آموزش ناچارند که از موانع کارگذاشته عبور کنند.

این نوع پارتیشن ها برروی زمین کار گذاشته می شوند و البته کانکس هایی نیز وجود دارد که سربازان در آن ها مستقر می شوند. اکثر پارتیشن ارتشی به رنگ خاک یا سبزه بوده تا با طبیعت همرنگ باشند.

سربازان و نیروهای نظامی نیز از یکسری امکانات بهره می برند که بیشتر در جهت دفاع از کشور است. سازه هایی برای استقرار موشک های نظامی مدنظر گرفته می شود.

به طور معمول سامانه های دفاع یا حمله موشکی در بلندترین مکان ها مستقر می شود. ولی با پیشرفت تکنولوژی، دیگر به این چنین کاری نیازی نیست ، بخاطر این که موشک ها براساس طول و عرض جغرافیایی هدف شلیک شده و به آن اصابت می کنند.

البته به همان اندازه که استقرار سامانه های موشکی و سایر تجهیزات مهم است به همان اندازه پنهان کردن آن ها نیز اهمیت دارد. بخاطر این که با ماهواره های جاسوسی، شناسایی شده و از بین می روند. پارتیشن هایی به همین منظور ساخته می شوند تا تسلیحات و تجهیزات ارتشی را پنهان کنند.

پارتیشن نظامی
پارتیشن نظامی

امروزه حتی شلیک موشک ها و گلوله های توپ توسط اپراتورهای کامپیوتر صورت می گیرد. هواپیماهای بی سرنشین نیز توسط اپراتورهای کامپیوتر هدایت می شوند.

پارتیشن ارتشی در مقایسه با سایر پارتیشن هایی خیلی محکم و باید بادوام ساخته شود تا در زمان دیرتری از بین برود.

حتی مراکز فرماندهی نیز از این قضیه مستثنی نیستند و همیشه در اعماق زمین این چنین مراکزی ساخته می شوند. دپوهای موشکی نیز در در اعماق زمین بنا می شوند تا هم شناسایی آن ها دشوار باشد و هم این که بتوان مقدار زیادی موشک و تسلیحات را در اعماق زمین انبار و دپو کرد.

دشمن در هر لحظه مراکز نظامی و موشکی را رصد و مونیتورینگ می کند تا بتواند به محض شناسایی آن ها را از طریق روش های گوناگون از بین ببرد. منظور از روش های گوناگون می تواند اعزام کماندوهای مجرب و متخصص برای نابودی تسلیحات یا از طریق فشار مجامع بین المللی و سازمان ها و گروه های مخالف سلاح کشتار جمعی باشد.

البته براساس قوانین سازمان ملل ساخت و تکثیر سلاح های کشتار جمعی ممنوع بوده با این حال کشورهایی هستند که علی رغم این چنین قوانینی بازهم سلاح های کشتار جمعی را تولید و تکثیر می کنند، یا این که اگر کشور مزبور وجود این چنین سلاح هایی را انکار کرد با اعزام کماندوهایی می تواند مراکز ساخت و تکثیر سلاح های کشتار جمعی را از بین ببرد.

حتی با وجود این که جنگ های امروزی نسبت به گذشته مدرن شده اند ولی با این وجود، پارتیشن نظامی و ارتشی نیز تولید می شود.

صفحه اصلی – داتیس پارتیشن هایی جهت استقرار سامانه های رادار نیز ساخته می شود تا بتواند هر گونه ورود هواپیماهای یا تانک یا هر نوع تجهیزات دشمن را به داخل مرزهای کشور شناسایی کند.

البته همانطوری که برخی از سامانه ها بر روی کشتی با تانک نصب می شود به همین موازات این پارتیشن ها نیز متحرک شده و در جهت مخفی سازی رادار یا تسلیحات عمل خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می‌خوانید

مقالات مرتبط

دسترسی سریع