داتیس پارتیشن

پارتیشن فرودگاه
Airport partition

آنچه در این مقاله می‌خوانید

پارتیشن مسافری فرودگاهی

پارتیشن فرودگاه در مقایسه با سایر ترمینال های مسافری باکیفیت بوده و خاص است. از آنجایی که اکثر مسافرین خارجی هستند به همین شرکت سازنده پارتیشن از با کیفیت ترین مواد اولیه استفاده می کنند. برج کنترل فرودگاه مهم ترین بخش آن بوده که وظیفه کنترل ترددهای هوایی را دارد.

بخش آشیانه هواپیماها بخش مهم دیگری است که در این قسمت هواپیماها برای فرود از آشیانه خارج شده و دوباره بعد از فرود به آنجا برمی گردند.

سالن انتظار فرودگاه یکی از بخش های مهمی است که مسافرین تا زمان پرواز در آن جا استراحت کرده و آماده پرواز می شوند.

درسالن انتظار، غرفه های عرضه مواد غذایی وجود دارد که مسافرین براساس سلایق خود خریداری می کنند. بخش امنیت پرواز و کنترل مسافرین و توشه آن ها که در داخل سالن انتظار قرار دارد یکی دیگر از بخش های دیگر است که پارتیشن جداگانه ای را بخود اختصاص داده است.

پارتیشن فرودگاه

پارتیشن های تاسیساتی فرودگاهی

نقاله انتقال توشه مسافرین بخشی است که پارتیشن مخصوص به خود را دارد و در این قسمت توشه و وسایل مسافرین از هواپیما منتقل شده و به دست مسافرین می رسد.

البته پارتیشن بندی فرودگاه های مسافری نسبت به شکاری متفاوت است. در فرودگاه های هواپیماهای شکاری، پارتیشنی برای انتقال تسلیحات به هواپیماها مدنظر گرفته شده است. آشیانه هواپیماها نسبت به هواپیماهای مسافری محکم تر است.

در فرودگاه هواپیماهای مسافری، تاکسی های فرودگاهی مستقر هستند که مسافرین را از فرودگاه به هتل یا مقاصد مورد نظر مسافرین منتقل می کنند.

پارتیشن مسافری فرودگاه می تواند در چندین بخش وجود داشته باشد. باندهای پروازی فرودگاه یکی از مهم ترین بخش های هر فرودگاهی به شمار می رود.

البته به فرودگاه ها متناسب با درجه بندی ملی یا بین المللی امکاناتی تخصیص داده می شود. فرودگاه های بین الملی امکانات خیلی زیادی دارند بخاطر این که مسافرین بین المللی بوده  و از کشورهای مختلفی به کشور میزبان مسافرت می کنند.

متناسب با مساحت فرودگاه مسافری، ترمینال های متفاوتی جهت مسافرین تاسیس می شود که بدین ترتیب از حجم مسافرین در ترمینال ابتدایی کاسته شده و لااقل به طور مساوی بین ترمینال ها توزیع می گردد.

بخش VIP فرودگاه، یکی از بخش های مهمی است که در فرودگاه وجود دارد و اکثرا افراد و شخصیت های مهم سیاسی از این بخش به هواپیما منتقل شده و به هواپیما سوار می شوند.

البته در برخی از فرودگاه های بین المللی ، آشیانه هایی برای هواپیماهای خصوصی مدنظر گرفته شده است که متناسب با مساحت فرودگاه، هواپیماهای شخصی می توانند در آن مستقر شوند.

هزینه هواپیماهای شخصی بر عهده مالک آن هاست و شرکت های مسافری خصوصی هیچ تعهدی نسبت به آن ها ندارند.

در بخش دیگری از فرودگاه های مسافری، دستگاه ها و ماشین های شست و شوی کف فرودگاه وجود دارند که موظف به نظافت روزانه فرودگاه هستند.

شعبات بانک ها یکی دیگر از بخش های فرودگاهی است که گاهی اوقات به صورت دستگاه های خودپرداز نمود پیدا می کند.

رستوران فرودگاه بخش جذاب هر فرودگاه مسافری است که اکثر مسافرین همیشه از آن استقبال می کنند و همیشه اوقات شلوغ است و باید برای پیدا کردن صندلی و میز زمان بندی کنید تا بتوانید با خیالی راحت و آسوده غذای خود را میل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می‌خوانید

مقالات مرتبط

دسترسی سریع