داتیس پارتیشن

پارتیشن آموزشگاه شطرنج

آنچه در این مقاله می‌خوانید

پارتیشن آموزشگاه شطرنج

پارتیشن آموزشگاه های شطرنج شاید به سایر آموزشگاه ها شبیه باشد ولی در برخی جهات تفاوت هایی باهم دارند. در پارتیشن بندی حتما باید المان های بازی شطرنج را لحاظ کرد تا بر جذابیت آموزشگاه افزوده شود.

امروزه فعالیت های ذهنی برای پیشگیری از آلزایمر و پارکینسون بسیار اهمیت یافته اند و در این میان بازی شطرنج در مقایسه با سایر بازی ها مهم ترین بازی فکری به شمار می رود.

آموزشگاه های بسیار زیادی در زمینه آموزش شطرنج در دنیا مشغول به فعالیت هستند و در این میان نیز آموزشگاه شطرنج نیز در ایران تاسیس شده و آموزش شطرنج را با جدیت دنبال می کنند.

حتی دیوارهای آموزشگاه نیز باید با صفحات و مهره های شطرنج نقاشی شود و اگر نقاشی ها برجسته باشد زیبایی دیوارها نیز بیشتر خواهد شد.

حتی مبلمان به شکل مهره های شطرنج باعث زیبایی هر چه محیط آموزشی خواهد شد. از آنجایی که اکثر یادگیرندگان بچه ها هستند همین نوع دکوراسیون می تواند باعث جلب بیشتر کودکان به سوی آموزش شطرنج شود.

پارتیشن آموزشگاه شطرنج

پارتیشن آموزشی کلاس های آموزشی شطرنج

با پارتیشن بندی می توان فضای بزرگ آموزشگاه را به چندین کلاس تقسیم بندی کرد. در کلاس ها تلویزیونی لازم و ضروری است بخاطر این که می توان در برخی مواقع آموزش ها را به صورت تصویری ارائه کرد که تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

حتی در صورتی که لباس فرم اساتید نیز در زمینه های شطرنج باشد بازهم بر آموزش تاثیرگذار خواهد بود. البته این زمینه چینی به صورت صفحه و مهره های شطرنج می تواند تا وسایل پذیرایی نیز گسترش یابد.

باید میزهای شطرنج موجود باشد که تا نوآموزان بتوانند با همدیگر تمرین کنند بنابراین مرتب چینی میزهای شطرنج در کلاس و سالن تمرین حائز اهمیت است.

در پارتیشن دیگری می توان سالن کنفرانس ایجاد کرد که برای پیشبرد اهداف آموزشی بسیار مهم خواهد بود. اساتید می توانند در اتاق دیگری جلساتی را برگزار کنند تا بر کیفیت و کمیت آموزش افزوده شود.

والدین بچه ها می توانند در پیشبرد اهداف آموزشی به آموزشگاه کمک کنند.

تدارک اردوهای آموزشی و تفریحی نیز می تواند در همین راستا، به تحقق اهداف آموزشی کمک شایانی کند. نورپردازی به ایجاد شور و نشاط در آموزشگاه کمک شایانی می کند.

البته مدیریت آموزشگاه می تواند در صورتی که فضای محدودی در آموزشگاه دارد نقل مکان کرده و آموزشگاه بزرگتری را اجاره یا خریداری کند تا بتواند مشتریان بیشتری را جذب کرده و صد البته کیفیت آموزشی خود را نیز ارتقاء بخشد.

در پارتیشن بندی باید به روحیه مشتریان توجه شود بخاطر این که اکثر نوآموزان بچه و کودک بوده و هرگونه پارتیشن بندی خلاف این قضیه می تواند به روند آموزشی آسیب های جدی وارد کند.

کابینت های آشپزخانه نیز می تواند با زمینه صفحه شطرنج رنگ آمیزی شود تا کودکان با صفحه و مهره های شطرنج ارتباط تنگاتنگی داشته باشند.

در صورتی که آموزشگاه فضای خیلی بزرگی دارد و می توان سالن غذاخوری برای آن متصور شد باید همین ابتکار در آن به کار برده شود تا روح آموزشی در همه جای آموزشگاه جریان داشته باشد و از آن جدا نباشد، حفظ روحیه آموزشی به تداوم کیفیت آموزشی کمک شایانی خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می‌خوانید

مقالات مرتبط

دسترسی سریع