داتیس پارتیشن

تاثیر پارتیشن بندی درست بر عملکرد کارکنان
پارتيشن

آنچه در این مقاله می‌خوانید

تاثیر پارتیشن بندی درست بر عملکرد کارکنان

همیشه کارکنان کارآمد و با بهره وری بالا مورد توجه شرکت ها هستد. دکوراسیون اداری و پارتیشن بندی در افزایش کارایی کارکنان نقش به سزایی ایفا می کند حتی می تواند در موفقیت و عدم موفقیت کارکنان نقش بسزایی ایفا کند. پارتیشن های اداری و مخصوصا شیشه ای در افزایش کارایی و بهره وری کارکنان نقش بسیار مهمی دارند.

تاثیر پارتیشن بندی درست بر عملکرد کارکنان
تاثیرپارتیشن بندی درست بر عملکرد کارکنان

حفظ حریم خصوصی

در پارتیشن های اداری باز کارکنان می توانند با هم دیگر ارتباط داشته و خلاقیت و ابتکار کارکنان نیز افزایش می یابد. البته این نظریه در برخی موارد با شکست مواجه می شود. به خاطر این که سروصدا مانع تمرکز کارکنان برروی کارهایشان می شود.

البته پارتیشن های شیشه ای از این امر مستثنی هستند. در عین این که باعث خلاقیت و نوآوری در کارکنان می شود بلکه به نوعی دیگر احساس راحتی را به آن ها منتقل می کند. پارتیشن های شیشه ای باعث ایجاد یکنواختی در فضای کاری می شوند. این فضاهای اداری نباید باعث ایجاد یک محیط تنگ و تاریک برای کارکنان شود. بهرحال هرچه محیط اداری بازتر باشد به همان اندازه کارایی و بهره وری کارکنان بالا خواهد بود.

دسترسی به نور بیشتر

پارتیشن های اداری شیشه ای در جذب نور تاثیر به سزایی دارند و باعث افزایش کارایی کارکنان می شوند. شما وقتی در یک پارتیشن اداری شیشه ای کار می کنید احساس خواهید کرد که در یک دفتر کاری خصوصی خود کار می کنید، این نوع پارتیشن ها نور را خیلی خوب جذب می کنند. در صورتی که در یک فضای باز یک پارتیشن شیشه ای را ایجاد می کنید طوری برنامه ریزی کنید که همه کارکنان به آن دسترسی داشته باشند. روشنایی محیط به طور یقین در افزایش یا کاهش کارایی افراد تاثیر به سزایی دارد.

جریان آزادانه هوا

همیشه هوای آزاد موجب افزایش کارایی و بهره وری شده است. افزایش یا کاهش دمای محیط موجب کاهش کارایی افراد می شود. دمای ایده ال از ۲۱ تا ۲۳ درجه سانتیگراد است و بنابراین جریان آزادانه هوا جهت افزایش کارایی کارکنان لازم و ضروری است. پارتیشن های کشویی باعث می شوند که هوای بیرون به داخل جریان داشته باشد، بسته نگاه داشتن درها در زمستان باعث گرمی هوا شده و در باز گذاشتن درها در تابستان باعث جریان آزادانه هوا می شود. برخی از کارفرمایان سالانه هزینه های بسیار زیادی را برای تهویه مطبوع متحمل می شوند. بهرحال همیشه دمای مناسب محیط کار بر افزایش و کاهش کارایی کارکنان تاثیر بسزایی دارد و کارفرمایان نباید از این عامل به سادگی عبور کنند. یک پارتیشن درست می تواند هوا را براحتی در داخل محیط به جریان بیندازد.

خلاقیت و ابتکار

پارتیشن های نو و جدید باعث بروز خلاقیت و ابتکار در کارکنان می شود. همیشه امور جدید و نو باعث بروز خلاقیت در افراد می شود و ایجاد پارتیشن های جدید هم از این امر مستثنی نیست. پارتیشن های اداری جدید باعث افزایش بهره وری خلاق شده و در نهایت به فروش بیشتر کالاها و خدمات منجر می شود. رنگ و شکل پارتیشن های اداری نیز دقیقا مانند نور عمل می کند و تاثیرگذار است و بنابراین هرگز رنگ پارتیشن های اداری را تیره انتخاب نکنید. پارتیشن درست و مناسب نیز در تردد آسان افراد تاثیر به سزایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می‌خوانید

مقالات مرتبط

دسترسی سریع